Klíma Kültéri Egység Elhelyezése, A Kültéri Egységek Elhelyezése

peugeot-307-váltógomb
  1. A kültéri egységek elhelyezése
  2. Splitek tengerében – Kerüld el a klímaszerelési bakikat!
  3. Hova célszerű elhelyzeni a kültéri egységet?
  4. Klíma kültéri egység elhelyezese

Amennyiben panelban lakunk, úgy érdeklődjük meg a közös képviselőnél, hogy van-e jogosultságunk az erkélyre elhelyezni a kültéri egységet, engedélyt kell-e kérnünk a szomszédoktól ennek a felszereltetéséhez? Le kell mérnünk, vagy el kell kérnünk a kültéri egység méreteit a szolgáltató cégtől, és meg kell bizonyosodnunk róla, hogy az erkélyünkön bárhová könnyedén elfér-e a klíma? Ha nem rendelkezünk erkéllyel, úgy el tudjuk-e helyezni egy konzolon az ablakunk alatt az egységet? A közös képviselőtől kérdezzünk rá, hogy van-e erre jogosultságunk? A kertes házzal rendelkezők nagyobb mozgástérrel rendelkeznek ezen a területen, de számukra is fontos szempont, hogy nem rontja-e el a ház esztétikai megjelenését a kültéri egység? Már mindennek utánajárt és csak a szolgáltató kiválasztása van hátra? Keressen fel minket bizalommal, cégünk Debrecen és környékén INGYENES helyszíni felmérést, tanácsadást, árajánlat készítést végez! Tetőre szerelt kültéri egységek Egyes épületeknél megfigyelhetjük, hogy a tetőre kerülnek elhelyezésre a kültéri egységek.

A kültéri egységek elhelyezése

A nyári kánikulában a tető a tűző napon extrém módon felforrósodhat, ezért a kültéri egységet javasolt a tető árnyékosabb oldalán, naptól védettebb helyén elhelyezni. Érdemes az erős széltől is óvni, és úgy elhelyezni, hogy a csapadék el tudjon folyni a közeléből. Bár a modern eszközök nagy része már szélsőséges időjárási körülmények között is megbízhatóan működik, ha van rá lehetőség, inkább kerüljön védettebb – de nem zárt! – helyre, mert ezzel kímélhető a készülék, és élettartama hosszabb lehet. Az épület tetejére, tetőre elhelyezett kültéri egységet ugyanúgy tartókonzolon kell rögzíteni, mint más esetekben, de ehhez kifejezetten a tetőkre rögzíthető tartókonzolt kell használni. Sátortetős házon nagyon körültekintően kell kiválasztani a rögzítéshez a helyet. Stabil, szilárd és vízszintes helyet kell keresni, ahova a kültéri egység kerül. Lehetőleg messze kell helyezni az ablakoktól és hálószobáktól, mivel a működése zajjal, illetve rezgéssel jár.

  1. Szörnyű! Nagyon horkolok...
  2. Italok, Italok receptek - nemzeti ételek, receptek
  3. Esküvői ruha teltkarcsúaknak

Splitek tengerében – Kerüld el a klímaszerelési bakikat!

A padlástérben való elhelyezés legnagyobb előnye, hogy az épület esztétikai megjelenését nem befolyásolja, és így igény esetén akár több kültéri egységet is gondtalanul tárolhatunk ott. Mindenképpen egyeztessünk szakemberrel. Ha Debrecen és környékén rendelkezik ingatlannal, úgy ne felejtsen felkeresni minket ingyenes ajánlatunkért! Keressen fel minket bizalommal bármely elérhetőségünkön, és mi egy Önnel előre leegyeztetett időpontban egy díjmentes kiszállás alkalmával (Debrecen és környékén) ismertetjük Önnel az elérhető klíma palettát, és az egyes darabokra vonatkozó össze lényeges információt. Az Ön lakására vonatkozó adatok, és a klímával szemben támasztott igények egyeztetését követően segítünk Önnek kiválasztani a legideálisabb klíma típust, a vásárlást követően pedig felszereljük és beszereljük az egysége(ke)t. Részletesebb információért keressen fel bennünket bizalommal: World Klíma Debrecen Marosi Tibor telefon: +36-20-5500-707 e-mail:

Az elhelyezésük tegye lehetővé, hogy a hideg levegő hozzávezetése és a felmelegedett levegő elvezetése akadálytalan legyen; "Visszakeverés" a két légáram között ne jöhessen létre; • olyan helyet kell választani, ahol sem a kifújt levegő, sem a zaj nem zavarja a szomszédokat; • a talajnak (vagy a hordfalnak) megfelelő teherbírásúnak kell lennie; • a berendezés ne legyen kitéve szilárd szennyeződésnek (por, szálló anyagok), erős vízsugárnak, tűző napsugárnak stb. ; • ahol nagyobb havazásokra lehet számítani, a készüléket a várható hómagasság fölé, de legalább a talajtól 200 mm-re kell felszerelni; • a hozzá kapcsolódó csövek és kábelek a legkevesebb iránytöréssel, biztonsággal legyenek vezethetők; • illetéktelen személy vagy állat ne férjen a készülékhez; • elhelyezése – különösen épületre szerelve – esztétikailag elfogadható legyen. Kérjen árajánlatot a Klímaprofiktól!

Hova célszerű elhelyzeni a kültéri egységet?

A kifújt levegőnek is szabadon kell távoznia, így elöl sem szabad, hogy takarásba kerüljön aberendezés. Gyakran látni olyan szerelést, ahol a kültéri egységetzárt "dobozban" helyezik el. Főleg üzletek kirakatának beugrójánál, az ajtók feletti kihasználatlan részt választják ki a meggondolatlan szerelők. Sőt, a készülék elé esővédő zsalut, vagy perforált lemezt is szerelnek, mert úgy jobban néz ki. Ilyen esetekben senki ne csodálkozzon azon, hogy a negyven fokos nyári meleg kellős közepén egyszerűen leáll a klíma, pusztán azért, mert rosszul választották meg a helyét, nem kap megfelelően levegőt. A mai modern készülékeket úgy tervezték, hogy mérje a külső hőmérsékletet is. Bizonyos hőmérsékleti viszonyok között működnek a klímaberendezések üzembiztosan, ha ezek nem adottak, a készülék egyszerűen letilt. Kerüld a huzatot! Sokkal kritikusabb, és sokkal nagyobb hibát véthetünk a beltéri egységek elhelyezésénél. Itt elsősorban a huzathatást kell figyelembe venni, amely a készülék méretétől függően is változhat.

Bár ez a megoldás határozottan helytakarékos, és csak elenyésző mértékben változtatja meg az épület esztétikai megjelenését, néhány gondolattal szolgálnánk e megoldás alkalmazása ellen: A kültéri egység tartószerkezete rezonanciát okozhat, ami a lakásunkban kellemetlen zajként jelentkezhet a klíma működése alatt. A nyári időjárás szélsőséges forrósága miatt a tetőre érkező, és a tetőborítás által visszavert hő mennyisége megzavarhatja a kültéri egység zavartalan működését. Így például megakadályozhatja a hőcserét, általános teljesítménycsökkenést okoz, ami miatt Önnek többet kell üzemelnie az egységet, ami a villanyszámlán is meglátszódhat. A tetőre való elhelyezés alternatívájaként ajánljuk –kertes házak esetén- a padlástérbe való beszerelést. Az itt lévő egység rezonanciája, és zajszintje a szigetelések következtében már bizonyosan nem fogja zavarni az épületben tartózkodókat, emellett a kapacitását sem zavarja meg a felette, a tetőn kavargó hő. Ellenben ha a padlásunk túl kicsi, és nincs szellőzése, úgy oda szintén nem ajánlott az elhelyezés mert a levegő túlmelegszik és egy idő után a klíma képtelen lesz hő leadásra és automatikusan leáll.

Klíma kültéri egység elhelyezese

A klíma kültéri egységének elhelyezése egyes esetekben legalább olyan fontos, mint a beltéri egységé. Ez főleg radikális kihasználtság mellett számít, amikor nagyon hideg időben, fűtésre szeretnénk használni a készüléket, vagy éppen a legnagyobb tikkasztó nyári melegben. A legtöbb klíma 43-46°C külső hőmérsékletig képes hűteni, ami léghőmérsékletet jelent első sorban, tehát nem az számít, hogy a burkolat tetejét tűzi a nap és az 60°C-os. Ha viszont a készülék nem tud elegendő friss levegőt átforgatni a hőcserélőjén, könnyen veszíthet a teljesítményéből vagy akár túlmelegedhet. Nem kell megijedni, ha visszahűl az idő egy picit a készülék ismét képes lesz hűteni, de hőszivattyúról lévén szó, ezt is figyelembe kell venni az elhelyezéskor. Teljesen zárt térbe, például olyan pincébe vagy padlásra ahol a szellőzés nem megoldott ezért nem szabad elhelyezni a kültéri egységet. - Amikor a beltéri hűt, a kültéri fűt. Ha zárt térbe kerül a kültéri és nincs megfelelő szellőzés egy idő után túl fog melegedni.

A megfelelő csővágó használata, a vágási technika sem mindegy. Egy jó minőségű csővágó ötszöröse a silánynak, de a kifogásolható szerszámmal nem lehet jó munkát végezni. Egy kicsit villanyszerelő A következő nagy probléma – a hibás esetek fennmaradó 20 százaléka –, a villamos vezetékek bekötése. Sem a kültéri, sem a beltéri egység nem táplálható "konnektorból", mert nem ismerhetjük a lakás elektromos hálózatát. A szabvány szerint a rendszert csak villamos szakember szerelhetné, de az esetek többségében sem idő, sem pénz nem áll rendelkezésre, így a klímaszerelőnek rendelkeznie kell villanyszerelői alapokkal. Nyolc vezetékünk van, abból kettő zöld-sárga, azaz a földelés. A hatból egyet nem kötünk be, marad öt vezetékünk. Ha bekötöttük a betápot, nem mindegy a sorrend, hogy a beltéri egységet a kültérivel hogy kötöm össze. A fázis, a nulla, és a kommunikációs vezeték nem cserélhető fel. Multi rendszereknél még bonyolultabb a helyzet, mert minden egység kap külön tápfeszültséget, a sorkapcsok jelölése sem egyforma, sőt több helyzetben lehet őket összekötni.

Előfordulhat, hogy a lakás elhelyezkedése olyan, hogy nem kivitelezhető a munka. Sőt, magának az egységnek a tetőn történő elhelyezése, a tartókonzol szerelése is okozhat problémát, a tető paramétereinek és állapotának függvényében. A távolság és a szintbeli különbség a klímaberendezés beltéri és kültéri egysége között műszaki akadályt jelenthet. A nagy távolság rontja a klíma működésének hatékonyságát, nagyobb fogyasztása lesz, de meghibásodáshoz is vezethet, ha nem megfelelő a kapacitása. Olyan eszközöket kell használni hozzá, amelyek elbírják a nagyobb távolságot (ami drágítja a klimatizálást), de sok emelet különbség is áthidalhatatlan lehet. Általában 15 méteren belül kell megoldani a két egység elhelyezését, ennél nagyobb távolság esetén már nem funkcionál a klíma megfelelően. Családi házak esetében ezek az akadályok elhanyagolhatók, legfeljebb a tető állapota okozhat gondot a kültéri egység elhelyezésében. Hogyan kell szerelni, mire kell figyelni a klímaberendezés kültéri egységének épület tetején történő elhelyezésénél?