Papírgyártás Folyamata Ppt

iphone-8-tok-szilikon

Ha a fát mechanikai úton-csiszolással elemi rostjaira bontjuk, akkor facsiszolatot kapunk. Az így nyert rostok rövidek és roncsoltak, ezért a facsiszolatot olyan papír előállítására használják, amelyektől szilárdságot és időállóságot nem kívánnak. (újság) A félcellulóz készítésekor az aprított faanyagot lúgos főzéssel tisztítják. Csökkentik a lignintartalmát, de nem távolítják el teljesen. (sötét anyag) A tiszta cellulóz készítésekor a lignin- és hemicellulóz tartalmat teljesen kivonják. A kioldást savas illetve lúgos főzéssel végzik. Az ilyen alapanyagból készített papír fehér és sima lesz. Cellulóz- a növényi sejtfal fő alkotója (szénhidrát). Hemicellulózok- A sejtfal további alkotója. A sejtek közötti ragasztóanyag feladatát látja el. Lignin- a fa öregedése során a cellulózváz üregeibe rakódik le és merevíti a sejtfalat (bonyolult összetételű szerves anyag). 14. Papíripari adalékanyagok Feladatuk: A felhasználási terület igényeinek megfelelő tulajdonságok kialakítása. 1. Töltőanyagok- kaolin, gipsz stb.

Papírgyártás folyamata pot d'échappement

  • Papírgyártás folyamata ppt
  • Valentin napi köszöntők
  • ᐅ Nyitva tartások Telekom Üzlet | Bajcsy-Zsilinszky utca 11., 7621 Pécs
  • Papírgyártás folyamata pp.asp
  • Lakástervező program ingyen letöltés magyar 2
  • Majom kínai horoszkóp 2018
  • Papírgyártás folyamata pet shop

Cél a csomómentes pép előállítása. Harmadik lépés a papír enyvezése és töltése. Az eljárás során a cellulózrostok közötti részt különféle anyagokkal kitöltik, majd enyvezik, hogy hogy javuljon az írási képesség illetve apapír ellenálló legyen a radírozással szemben. A színezés történhet a kész papír festésével vagy a pép színezésével. 19. pépesítés finomítás A kívánt papír beállítása 20. A negyedik lépésben megtörténik a papírlapok képzése. A papírlapot nagyteljesítményű, folyamatos üzemű, síkszitás papírgyártó géppel végzik. Ennek elülső részén, az ún. szitaszakaszon, a hígan folyó papírpép elterül és a benne lévő víz a szita rázó mozgása miatt átfolyik a szitán, egyúttal a pépben lévő rostok is egyenletesebben terülnek szét. A sajtolószakaszon nyomóhengerek préselik ki a maradék vizet. Az utolsó szakaszon, a szárítószakaszon gőzfűtésű hengerek víztelenítik és simítják a papírt, melynek következtében sima, fényes felületűvé válik. Az eljárás végén a kész papírt lehűtik, majd feltekercselik.

Papírgyártás folyamata pvt. ltd

Ez a művelet megnöveli a cellulózszálak felszínét, és segíti összetapadásukat. A rostok hosszúsága ez után az őrlés után 0, 05-0, 3 mm-re csökken. A használt papír újrafeldolgozásánál is az aprítás az első művelet, majd a vizes pépesítés, tisztítás, a felesleges adalékanyagok (pl. tinta) eltávolítása következik. Az így kapott papírpépet adalékolják a fából előállított cellulózpéphez. E műveleteket a következők egészítik ki: csomótlanítás, keverés, hígítás, tisztítás, osztályozás. Az egyes műveletek között az anyagot hosszabb-rövidebb ideig kádakban tárolják. 1. 2 fázis Ebben a munkafázisban a cellulózpéphez olyan töltő-, adalék- és segédanyagokat kevernek, amelyek befolyásolják a gyártási folyamatot, és a pépből végül elkészülő papír különböző fizikai-kémiai tulajdonságait. Ezekkel érik el például, hogy a papír felülete tömör és sima legyen, vagy hogy ne legyen átlátszó. Töltőanyagként főleg kaolint alkalmaznak, amely alumínium-szilikát, valamint talkumot, ami magnézium-szilikát, súlypátot, ami bárium-szilikát, és gipszet.