Munka És Szervezetpszichológia

szirtes-apartman-zalakaros
  1. Munka- és szervezetpszichológia | Pszichológus kereső
  2. Felvi.hu
  3. Pszichológus diplomával – Merre induljunk? I. rész - Mindset Pszichológia
  4. Mindset Pszichológia

Szűkebb munka- és szervezetpszichológusi tevékenység és a munka- és szervezetpszichológia felsőfokú oktatása mellett a munka- és szervezet szakpszichológus alkalmas vezetői feladatok ellátására a munka világában az alábbi területeken: - emberi erőforrás fejlesztéséért felelős szervezeti egység, - pszichológiai labor, alkalmasságvizsgálati központ, - képző, fejlesztő központ, - munkavédelem, munkahelyi egészségfejlesztés, ergonómia, - szervezetfejlesztés, - foglalkozási rehabilitáció.

Munka- és szervezetpszichológia | Pszichológus kereső

Személyes adottságok, készségek, képességek: - problémafeltáró és -elemző készség, - rendszerszemléletű látásmód és szintetizáló képesség, - kreativitás, problémamegoldó készség, - empátia és érzékenység az egyéni, csoport- és szervezeti jelenségek iránt, - nyitottság, alkalmazkodóképesség, rugalmasság, - fejlett kommunikációs és prezentációs készség, - konfliktuskezelő készség, - együttműködési készség az ügyfelekkel és társ-szakmák képviselőivel, - tárgyalási készség. Szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben: A munka- és szervezet szakpszichológust végzettsége képessé teszi pszichológiai feladatok önálló ellátására szervezetek emberi erőforrás fejlesztéséért felelős szervezeti egységeiben, szervezeti és vezetési tanácsadó cégeknél, valamint olyan ágazati (egészségügyi, fegyveres testületek, közlekedési stb. ) intézményekben, amelyekben munka- és a szervezetpszichológiai tevékenység folyik. A munka- és szervezet szakpszichológus szaktudása alkalmazható továbbá speciális képzések megtartására, felsőoktatásban a munka- és szervezetpszichológiai ismeretek oktatására, gyakorlatvezetői, szupervizori feladatok ellátására.

A képzés során elsajátítandó kompetenciák: A cél olyan kompetenciákkal rendelkező szakemberek képzése, akik a munka- és szervezetpszichológia korszerű elméleti és módszertani ismereteinek a birtokában alkalmasak a munka és szervezetek világában önállóan olyan feladatokat megoldani, amelyek - a munkatevékenység, - a munkakörnyezet, - a személyzet (egyén, csoport), - a szervezet, - a vezetés elemzésére, értékelésére, fejlesztésére irányulnak. Felkészültségük alapján képesek a munka- és szervezetpszichológiai ismeretek széles körű elterjesztésében szakmai szerepet vállalni.

Felvi.hu

Mint szinte minden területen, itt is nagy jelentősége van a személyes kreativitásnak, ambíciónak, és annak hogy ki milyen egyéb képzéssel kombinálja a tanulmányait. Munka- és szervezetpszichológia szakiránnyal is válhatunk UX kutatóvá és klinikai szakirányról is előfordul, hogy valaki HR területen kezd el dolgozni. Ha bizonytalanok vagyunk a választást illetően, több pozícióba is érdemes már az egyetem alatt gyakornokként kipróbálnunk magunkat, mert ott derül ki igazán, mennyire passzol hozzánk a munkakör, az azzal járó munkabeosztás, életstílus, terhelés. A módszerspecifikus képzések és különböző szakképzések kombinálásával akár több lábon is állhatunk. Kevésbé ismert, határterületeken lévő pszichológus karrierutakról a következő részben olvashattok.

Kiválasztás: kiválasztási modellek, interjúk, tesztek, kritériumok, stb. 2. Munka- és pályaalkalmasság: általános elvek, egyéni különbségek, beválás 3. Munkaelemzés: munkakörelemzés, munkatevékenység-elemzés 4. A dolgozók értékelése: teljesítmény-értékelési rendszerek 5. Munkahelyi elégedettség: motiváció, attitűd, teljesítmény, anyagi és erkölcsi ösztönzés, stb. 6. Munkahelyi szociálpszichológia: munkahelyi szocializáció, döntéshozatal, kommunikáció, egyén és csoport, kiscsoportok, stb. 7. Szervezetpszichológia Továbbá: képzés, oktatás; vezetés; műszaki pszichológia (vagy ergonómia); baleset, biztonság, elfáradás; szakszervezet és a vállalat viszonya, stb. A leírást Földi Miklós pszichológus küldte be, kattints ide a szakember adatlapjának megtekintéséhez!

A Pázmány Péter Tudományegyetemen a következő specializációk közül választhatunk: - az interperszonális és interkulturális specializáció - fejlődés- és klinikai gyermekpszichológia - klinikai és egészségpszichológia - társadalom és szervezetpszichológia A Károli Gáspár Református Egyetemen klinikai és egészségpszichológiai szakirányon tanulhatunk. Az ELTÉ-n öt szakirány közül választhatunk: - fejlődés- és klinikai gyermekpszichológia, - klinikai- és egészségpszichológia - kognitív pszichológia - tanácsadás- és iskolapszichológia - társadalom- és szervezetpszichológia. A Debreceni Egyetem munka és szervezetpszichológia valamint tanácsadás és iskolapszichológia szakirányt kínál a tanulni vágyóknak. Szegeden a következő szakirányok elérhetőek: kognitív és neuropszichológia, klinikai és egészségpszichológia, valamint tanácsadás és iskolapszichológia. Végül, de nem utolsó sorban, a Pécsi Tudományegyetem a következő lehetőségeket nyújtja mesterszakon: - társadalom- és szervezetpszichológia Ezek tehát az alapképzés részei, ha bármelyik egyetemen valaki elvégzi a 3+2 évet, akkor okleveles pszichológus lesz, ilyen és ilyen szakirányon.

Pszichológus diplomával – Merre induljunk? I. rész - Mindset Pszichológia

Foglalkozhatnak például kizárólag gyermekekkel vagy specializálódhatnak szorongási zavarokra. Kutatóként a különböző betegségek és terápiák hatékonyságával foglalkoznak, ami az összes többi szakirányhoz hasonlóan doktori címmel jár. A szakképzésekről ebben a cikkünkben írtunk bővebben, Dr. Szabó Bartha Anett klinikai szakpszichológussal készített interjúnkat pedig itt találjátok. Munkahelyek: állami szervek (kórházak, klinikák, rendészeti szervek, rendelőintézetek, egyetemek), magánpraxis, állami és magán kutató intézetek Pozíciók: pszichológus, klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta (további képzéshez kötött), klinikai kutató Szervezeti irány A szervezet- és munkapszichológia a munkahelyi problémák megoldására fókuszál. Egy szervezetfejlesztő pszichológus egy adott vállalatnál végezhet diagnózist a fennálló problémák megtalálására, felmérheti a teljesítményértékelési vagy motivációs rendszer hatékonyságát és ajánlásokat tehet annak átalakítására, továbbá a szervezeti kultúra megváltoztatásához is gyakran kérik a segítségét.

  • Felvi.hu
  • Laptop autós töltő 12 24v
  • Pszichológus diplomával – Merre induljunk? I. rész - Mindset Pszichológia
dupla nullás hajvágó

Mindset Pszichológia

magyar csaj pénzért noragami aragoto 2 rész

Milyen téma foglalkoztat? Pszichológiai tanácsadás Munkapszichológia Hatékony vezető a krízis idején A koronavírus valamennyiünk számára kihívás: az eddig megszokott munkarend átalakult, új szituációkhoz kell alkalmazkodnunk. Perfekcionizmus a munkahelyen Amikor egy állásinterjún felteszik a jelöltnek a kérdést, hogy mi a legnagyobb gyengesége, gyakran érkezik a válasz, hogy: "Perfekcionista vagyok. " Mivel munkahelyi környezetben alapvetően inkább előnyös, semmint hátrányos tulajdonságként gondolunk a perfekcionizmusra, ezért az interjún stratégiailag jó ötletnek tűnik ezt a jelzőt negatívként alkalmazni ahelyett, hogy egy mindenki számára egyértelműen előnytelen személyiségjegyünket tárnánk fel az interjúztatók előtt. A témában kompetens pszichológusaink Ha nehéz élethelyzetbe kerültél és úgy érzed, segítségre lenne szükséged, vagy esetleg csak érdeklődnél szolgáltatásainkkal kapcsolatban, írj nekünk, és mi felvesszük veled a kapcsolatot. Bátran keress minket telefonon is! Jelentkezz be telefonon!

Kognitív tudományokra irányuló munkahelyeket leginkább akadémiai, kutatói, oktatói vonalon találunk, de már vannak elvétve olyan biotechnológiával vagy gamifikációval foglalkozó cégek, akik alkalmaznak kognitív pszichológusokat. Ha valaki komoly elemzői képességekkel rendelkezik vagy erősíti ezt az oldalát, akkor az adatbányászat és a mesterséges intelligencia fejlesztése területén is találhat lehetőségeket. Az emberi gondolkodást modellező kognitív pszichológusok a legalkalmasabbak a felhasználói élmény kutatásra (UX researcher), az interfészek fejlesztésére. Munkahelyek: egyetemek, start up-ok, IT-hoz kapcsolódó multinacionális cégek Pozíciók: kutató, UX researcher, data scientist, adatbányász elemző Merre induljunk? Útmutató a leggyakoribb pozíciókhoz pszichológus diplomával rendelkezők számára Tanácsadás- és iskolapszichológia A tanácsadás- és iskolapszichológia szakirány a tanácsadás különféle elméleti irányzatainak, az életvezetési, pálya- és munkatanácsadás elméleteinek és a kríziselméletek bemutatásával foglalkozik.

Vannak, akik gyerekkoruktól fogva kristálytisztán látják mivel szeretnének foglalkozni a nagybetűs életben. Vízválasztó, de nem perdöntő a karrier szempontjából az egyetem kiválasztása, ugyanis a későbbiekben betöltött pozíciók szerteágaznak, ugyanazzal a diplomával egymástól nagyon különböző feladatköröket is elláthatunk. A pszichológia jelenleg reneszánszát éli, tavaly 3036-an jelölték meg első helyen a szakot, amivel az 5. legnépszerűbbé lépett elő a sorban. De mi van igazából a hivatalos képzések végén? Milyen pozíciókat írjunk be az állásportálok keresőjébe, ha pszichológus vagy viselkedéselemző diplomával rendelkezünk? Cikkünkben ezt a kérdést járjuk körül. Klinikai szakirány A klinikai pszichológia a mentális rendellenességek diagnosztizálására és kezelésére összpontosít. Az itt végzett szakemberek általában kórházban dolgoznak, szakpszichológusként szakorvosi bértáblába tartoznak és a leghosszabb tanulási utat választók táborát erősítik. A klinikai mesterképzés és szakképzés elvégzése után tovább specializálódhatnak egy adott rendellenességre, társadalmi csoportra, korosztályra vagy terápiára.